Kanal Kayıt Etme Komutu

Kanal Kayıt Etme Komutu

Mirc programlarında komut bilgisi yüksek olan kişiler artık bu tür komutları ezberlemiş durumdadır fakat bizler bilmeyen ve irc , mirc dünyasına yeni başlamış kişiler için yardımcı olan bütün komut bilgilerini teker teker paylaşıyoruz. İrc sunucularında başta gelen özelliklerden bir tanesi olan Chanserv komutlarının en zevk vereni her zaman için kendinize ait kanal olarak o kanala dilediğiniz özel insanı davet edebiliyorsunuz.  Örnek olarak sevgili yaptınız ve kız arkadaşı ve ya erkek arkadaşınız ile ortak bir kanal olarak bir isim belirtim Kanal Kayıt Etme Komutu girerek o kanalın sahibi siz oluyorsunuz. Kanalı kaydeden kişi o kanalın üst düzey yetkilisi oluyor dilediği kişiye yetki ekleyebiliyor. Chanserv komutu ile ( Takeover) yani güvenlik ayarlarını elde etmiş oluyorsunuz çalınma ve hırsızlık durumunda sizi korumaktadır.  Şimdi gelelim irc kanal kayıtlama komutuna.

Öncelikle bilmeniz gereken bir komut vereyim sizlere bu komut oldukça özeldir.

mirc status ekranına

/CLEAR

Yazınız ve ekranınız beyaz olacaktır  daha sonra şu komutu uygulayınız.

/LİST

List komutu size sohbet , chat sunucusunda bulunan bütün kayıtlı ve yetkililerin bulunduğu kanalları gösterir. Bu statüsten bütün kanalların listesini görebilirsiniz.

İRC KANAL KAYDETME KOMUTU : 

Öncelik olarak arkadaşlar kayıtsız olan bir kanalı kayıt etmeniz için kullanmış olduğunuz nick name ve ya rumuz mutlaka sohbet sunucusunda kayıtlı olması gerekmektedir.

Komut: /Chanserv register #kanal şifre mail

Örnek komut: /cs register #Webmirc 1265432 webmirc@gmail

 

 

 


Yayınlanma Tarihi: 23-04-2023

Kategori: İRC Komutları

Bir cevap bırakın.